Press ESC to close

Sjajni Novak Đoković 36. put u finalu Grand Slama! Pala i vodeća senzacija US Opena

Srpskog tenisera u završnom meču čeka bolji iz meča Alcaraz – Medvedev.

Novak Đoković po 36. put u karijeri stiže u finale Grand Slama! Srpski teniser u polufinalu US Opena porazio je vodeću senzaciju turnira Bena Sheltona 6:3, 6:2, 7:6 (4) i zaradio ulaznicu za samu završnicu, gdje će mu se suprotstaviti bolji iz meča Carlos Alcaraz – Danil Medvedev.

Đoković je u prvom setu breaknuo protivnika pri vodstvu 3:2, a Shelton je imao priliku vratiti priču na početak, no u tijeku posljednjeg servis-gema srpskog tenisera propustio je iskoristiti jedinu break-loptu. U drugoj dionici Đoković ništa nije prepuštao slučaju, već u prvom gemu imao je šansu za break, no do prednosti je ipak došao tek u trećem servis-gemu Sheltona. Potvrda drugog seta stigla je novim breakom za 5:2.

U trećem setu najveći teniser svijeta stigao je do breaka u najkraćem mogućem roku, no Shelton ga je uspio slomiti breakom za 4:4. Nedugo zatim 20-godišnjak je imao set-loptu na svom servisu za 6:4, ali nije uspio iskoristiti. Umjesto toga, uslijedila su nova dva breaka. Prvo je Đoković poveo 6:5 i djelovalo je da nas minute dijele do kraja meča, no Shelton je pronašao energiju za ‘rebreak‘.

Ben Shelton

U tie-breaku Shelton nije imao šanse, iako se solidno držao nakon što je izgubio prva tri poena. Đoković će u nedjelju imati priliku podići 24. Grand Slam trofej, a četvrti računamo li samo US Open. Inače, u finalu ovog GS-a Srbin bilježi i najlošiju statistiku. Triput je podigao trofej US Opena, a pamti šest poraza.